Oferta pracy w opiece w Niemczech! Spokojne małżeństwo poszukuje opiekunki od zaraz!

Wynagrodzenie
€1950 miesięcznie
Miejsce zlecenia - 85521 Ottobrunn, Ottobrunn
Planowana data wyjazdu - 29-05-2023
Data publikacji: 26-05-2023
Oferta ważna do: oferta nieaktywna

Osoby do opieki:

Ilość osób do opieki: 2
Podopieczny 1
Płeć - Kobieta
Mobilność - Osoba mobilna
Choroby
Choroba Alzheimera
Problemy z mową
Problemy z orientacją
Problemy ze słuchem
Podopieczny 2
Płeć - Mężczyzna
Mobilność - Osoba mobilna
Choroby
Problemy z poruszaniem się (czy senior poruszał się przy balkoniku? chodził o lasce?)

Warunki na zleceniu

Miejsce zamieszkania:
Przedmieścia
Udogodnienia na zleceniu:
internet
własny pokój
blisko sklepy
samochód do dyspozycji
TV
Pomoc w opiece:
krzesełko kąpielowe
rollator
Mieszka z podopiecznym:
Mąż
Żona

Wymagania

Zakres obowiązków:
gotowanie
opieka aktywująca
organizacja czasu wolnego
pomoc w higienie
pranie
prasowanie
spacery
sprzątanie
wizyta u lekarzy
zakupy
kontrola stanu zdrowia seniora
chodzenie do apteki
towarzyszenie przy wizytach lekarskich
asekuracja
wspólne rozmowy
Dodatkowe wymagania:
Prawo jazdy
Osoba nie paląca

OPIS STANOWISKA:

PANI HEDWIG jest osobą spokojną, ale też zamkniętą w sobie. Na pytanie, co u niej słychać, odpowiada, że jest szczęśliwa.

KOMUNIKATYWNOŚĆ: Podopieczna nie ma zaburzeń orientacji miejscowej oraz personalnej, natomiast występują u niej częściowe problemy z orientacją dotyczącą sytuacji oraz ma poważne zaburzenia orientacji czasowej i problemy z pamięcią.

U Pani występuje częściowa wada wzroku i poważna wada słuchu. Nie ma natomiast wady wzroku. Nosi okulary. Do tej pory nie udało się przekonać seniorki do noszenia aparatu słuchowego.

MOBILNOŚĆ: Porusza się samodzielnie. Nie wymaga pomocy.

POMOC PRZY HIGIENIE: Podopieczna potrzebuje pomocnej dłoni podczas dbania o higienę intymną. Wymaga natomiast całkowitej pomocy podczas kąpieli i mycia. Kąpiele odbywają się 2x w tygodniu lub co tydzień oraz dodatkowo należy umyć włosy podopiecznej. Pielęgnacja paznokci i stóp jest wykonywana co 4 tygodnie w domu przez przyjaciółkę.

POMOC PRZY JEDZENIU: Pani nie ma problemów z jedzeniem. Potrzebuje jedynie wsparcia, aby spożywać odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia. Seniorka ma bardzo mały apetyt, jak również małe pragnienie, aby spożywać płyny. 

NOCKI: Podopieczna budzi się 1x w nocy, ale nie wymaga pomocy opiekunki. W nocy wstaje, zjada kilka herbatników i idzie dalej spać.

INNE: Pani była sekretarką. Po śniadaniu przegląda chętnie gazety, potem odpoczywa w fotelu. Następnie jest obiad, odpoczynek, a w razie potrzeby można seniorkę zmotywować do krótkiego spaceru. Kiedy jest ładna pogoda, pani lubi siedzieć na tarasie. Regularne ma zaproszenia do domów przyjaciół (razem z mężem); uczęszcza na chór (razem z mężem).

PAN PETER jest otwarty oraz spokojny. Lubi rozmawiać, chętnie  utrzymuje kontakt z przyjaciółmi i otoczeniem.

KOMUNIKATYWNOŚĆ: Podopieczny nie ma zaburzeń orientacji, jest sprawny umysłowo. U Pana nie występuje wada wzroku, słuchu, czy mowy. Nosi okulary.

MOBILNOŚĆ: Porusza się samodzielnie. Od czasu do czasu korzysta z rollatora, aby zrobić zakupy; w domu chodzi bez pomocy.

POMOC PRZY HIGIENIE: Pan samodzielnie dba o higienę jamy ustnej oraz o higienę intymną. Wymaga pomocy podczas mycia i kąpieli. Dwa razy w tygodniu bierze prysznic oraz myje się mu włosy. Pielęgnacja paznokci i stóp jest wykonywana co 4 tygodnie w domu przez przyjaciółkę. 

POMOC PRZY JEDZENIU: Podopieczny je i pije samodzielnie. Nie stosuje też żadnej diety, natomiast wymaga kontroli, aby spożywać odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia.

NOCKI: Pan budzi się w nocy, ale nie wymaga pomocy, chyba, że coś wyjątkowego by się stało. 

INNE: Podopieczny uczęszcza na fizjoterapię 3x w tygodniu. Pan był kierownikiem oddziału firmy ubezpieczeniowej w Monachium. Jego hobby jest ogród, aktualnie lubi śledzić sprawy bieżące oraz relacje sportowe. Poza tym chodzi na chór i do kościoła oraz spotyka się chętnie w gronie przyjaciół.

KOGO SZUKAMY:

Poszukiwana wrażliwa i przyjazna osoba, która oprócz opieki nad seniorami, kompetentnie zajmie się kuchnią i obowiązkami domowymi. Oczekiwana dobra znajomości języka niemieckiego, aby móc dobrze komunikować się z podopiecznymi. 

WARUNKI DOMOWE:

Pokój dla opiekunki jest duży i jasny i jest dostęp do tarasu/ogrodu. 

DLACZEGO WARTO APLIKOWAĆ NA TO ZLECENIE?

- internet
- telewizja
- blisko do sklepu
- samochód do dyspozycji
- brak transferu i nocek


Jeśli MASZ PYTANIA dotyczące oferty, ZADZWOŃ do nas, DOSTOSUJEMY SIĘ DO CIEBIE lub ZNAJDZIEMY INNĄ OFERTĘ ODPOWIEDNIĄ DLA CIEBIE 😊

 

 

Wyślij zgłoszenie na ofertę!

Administratorem Państwa danych jest Perfekton Ltd. spółka komandytowa z siedzibą w Warszawa przy ul. Poznańskiej 21/48, 00 – 685 Warszawa, KRS 0000470056. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, NIP 5851466764, REGON 221923452

Święty Marcin 24, Poznań, 61-804 Wielkopolskie
570317903
rekrutacja@perfekton.pl