Oferta pracy w opiece na południu Niemiec! Poszukiwana opiekunka z komunikatywną znajomością języka do seniora mieszkającego z żoną!

Wynagrodzenie
€1700 miesięcznie
Miejsce zlecenia - 83700 Weißach-Kreuth, Weißach-Kreuth
Planowana data wyjazdu - 29-09-2023
Data publikacji: 21-09-2023
Oferta ważna do: oferta nieaktywna

Osoby do opieki:

Ilość osób do opieki: 1
Podopieczny 1
Płeć - Mężczyzna
Mobilność - Osoba mobilna
Choroby
Choroba Parkinsona
Demencja
Inkontynencja moczowa
Nadciśnienie tętnicze
Problemy z orientacją
Problemy z poruszaniem się (czy senior poruszał się przy balkoniku? chodził o lasce?)

Warunki na zleceniu

Miejsce zamieszkania:
Dom jednorodzinny
Udogodnienia na zleceniu:
internet
własny pokój
blisko sklepy
rower
Pomoc w opiece:
łóżko pielęgnacyjne
Mieszka z podopiecznym:
Żona

Wymagania

Zakres obowiązków:
gotowanie
pomoc w ubraniu
opieka aktywująca
opieka w nocy
organizacja czasu wolnego
pomoc w higienie
pranie
prasowanie
spacery
sprzątanie
zakupy
zmiana pieluch
kontrola stanu zdrowia seniora
chodzenie do apteki
pomoc przy poruszaniu się
asekuracja
pomoc przy siadaniu i wstawaniu
pomoc przy chodzeniu do toalety
granie w gry planszowe, karty

OPIS STANOWISKA:

PAN Wolf to spokojny i kochany senior. Rozmowy bardzo mu służą, dlatego mile widziane zagadywanie go.

KOMUNIKATYWNOŚĆ: Zazwyczaj na co dzień jest zorientowany, ale zdarza się, że ma problemy z orientacją sytuacyjną i z pamięcią, natomiast nie ma problemów z orientacją czasową, miejscową i osobową.

Ma częściowe zaburzenia mowy oraz problemy ze znalezieniem odpowiednich słów. Mówi bardzo niepewnie. Ma też zaburzenia wzroku, aczkolwiek widzi dobrze w okularach. Nie ma zaburzeń słuchu.

MOBILNOŚĆ: Pan w zależności od dnia może miewać problemy motoryczne. Są dni, kiedy radzi sobie samodzielnie, ale czasami potrzebuje lekkiej pomocy, np. przy wstawaniu z łóżka lub krzesła, jak również musi się chwilę podeprzeć podczas chodzenia czy stania. Ma do dyspozycji laskę do chodzenia (kijki).

POMOC PRZY HIGIENIE: Podopieczny potrzebuje pomocy przy higienie ciała i kąpieli, aczkolwiek stara się pomagać pry wykonywaniu niektórych czynności higienicznych np. myciu zęby/protezy i włosów. Jest to zależne od dnia. Prysznic powinien odbywać się maksymalnie 1 raz w tygodniu z pomocą córki seniora. Do domu przychodzi podolog.

Cierpi na częściową inkontynencję moczową i nosi pieluchy i wkładki. Z powodu powiększonej prostaty odczuwa parcie na pęcherz, przez co musi często do toalety. Jest przy tym niespokojny, nerwowy i bojaźliwy, dlatego należy mu powiedzieć, co powinien robić po kolei (ściągnąć spodnie, usiąść itd.), ponieważ zdarza się, że zapomina wtedy o tym. Potrzebuje on również wsparcia przy zmianie wkładek, ponieważ częste wizyty w toalecie kosztują go wiele siły.

POMOC PRZY JEDZENIU: Nie ma problemów z jedzeniem i piciem. Ma trudności z żuciem twardszych pokarmów, jak np. skórki chleba. Ze względu na Parkinsona powinien pić jak najmniej wina oraz twardego sera. Należy przypominać mu i kontrolować, aby wypijał odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia. Leki może przyjmować samodzielnie.

NOCKI: Budzi się w nocy 1-2 raz i potrzebuje wtedy pomocy opiekunki.

INNE: Pan ma dyplom inżyniera.Codziennie spaceruje w pobliżu domu i wybiera znane trasy. Bardzo lubi przebywać w ogrodzie, kosi trawnik lub zamiata. Niechętnie spotyka się ze znajomymi ze względu na swój stan zdrowia.

Córka jeździ z seniorem na wizyty lekarskie.

Opiekunka 4x w tygodniu ma wolne przedpołudnie.

KOGO SZUKAMY:

Opiekunka powinna być kochana i ciepła.

WARUNKI DOMOWE:

Dom jednorodzinny. Opiekunka ma duży pokój na poddaszu, jest on urządzony w wiejskim stylu z piecem kominowym i oddzielną umywalką. Ok. 19 km od granicy austriackiej. Ok. 15 minut pieszo do Aldi, 20 min do drogerii DM; można robić zakupy wspólnie z córką jej autem.

DLACZEGO WARTO APLIKOWAĆ NA TO ZLECENIE?

- Spokojny senior
- 4 razy w tygodniu wolne przedpołudnie dla opiekunki
- Dom jednorodzinny
- Dostęp do internetu
- Rower do dyspozycji

SZCZEGÓŁY WYNAGRODZENIA:  1700euro miesięcznie 

Jeśli MASZ PYTANIA dotyczące oferty, ZADZWOŃ do nas, DOSTOSUJEMY SIĘ DO CIEBIE lub ZNAJDZIEMY INNĄ OFERTĘ ODPOWIEDNIĄ DLA CIEBIE 😊

Wyślij zgłoszenie na ofertę!

Administratorem Państwa danych jest Perfekton Ltd. spółka komandytowa z siedzibą w Warszawa przy ul. Poznańskiej 21/48, 00 – 685 Warszawa, KRS 0000470056. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, NIP 5851466764, REGON 221923452

Święty Marcin 24, Poznań, 61-804 Wielkopolskie
570317903
rekrutacja@perfekton.pl