72108 Rottenburg am Neckar: poszukiwana opiekunka do samotnie mieszkającej seniorki - oferta bez wstawania w nocy

Wynagrodzenie
€1800 miesięcznie
Miejsce zlecenia - 72108 Rottenburg am Neckar, Rottenburg am Neckar
Planowana data wyjazdu - 10-10-2023
Data publikacji: 29-09-2023
Oferta ważna do: oferta nieaktywna

Osoby do opieki:

Ilość osób do opieki: 1
Podopieczny 1
Płeć - Kobieta
Mobilność - Rollator
Choroby
Osłabienie starcze
Problemy z mową
Problemy ze słuchem
Problemy z poruszaniem się (czy senior poruszał się przy balkoniku? chodził o lasce?)

Warunki na zleceniu

Miejsce zamieszkania:
Dom wielorodzinny
Udogodnienia na zleceniu:
internet
własny pokój
blisko sklepy
Pomoc w opiece:
łóżko pielęgnacyjne
wózek inwalidzki
rollator
Mieszka z podopiecznym:
Mieszka sam

Wymagania

Zakres obowiązków:
częściowy transfer
gotowanie
opieka aktywująca
organizacja czasu wolnego
pomoc w higienie
praca w ogrodzie
pranie
spacery
sprzątanie
zakupy
kontrola stanu zdrowia seniora
chodzenie do apteki
pomoc przy poruszaniu się
asekuracja
pomoc przy siadaniu i wstawaniu
pomoc przy chodzeniu do toalety
wspólne rozmowy
granie w gry planszowe, karty

OPIS STANOWISKA:

PANI LORE Pani Lore jest spokojną Seniorką, potrzebującą opiekunki, która przede wszystkim spędzi wspólnie z nią czas, gdyż czuje się samotna.

KOMUNIKATYWNOŚĆ: Podopieczna ma częściowe problemy z mową, wzrokiem oraz słuchem. Niekiedy zdarza jej się mieć trudność ze znalezieniem odpowiednich słów. Opiekunka powinna mówić do niej głośno i wyraźnie oraz pytać czy została zrozumiana. Pani nosi na co dzień okulary. Jej orientacja jest w pełni zachowana, pani miewa jedynie niewielkie problemy z pamięcią ze względu na wiek.

MOBILNOŚĆ: Podopieczna porusza się samodzielnie po domu, przy rollatorze. Gdy wychodzi na dwór czasami przesiada się na wózek, chociaż nie zawsze- często, gdy czuje się na siłach, używa rollatora. Może niekiedy potrzebować pomocnej dłoni ze strony opiekunki podczas przesiadania się na wózek czy wstawania. 

POMOC PRZY HIGIENIE: Seniorka stara się wciąż samodzielnie dbać o higienę i pielęgnację ciała, jednak opiekunka powinna ją przy tym wspierać i asekurować, zwłaszcza podczas prysznica, który odbywa się trzy razy w tygodniu. Do pielęgnacji stóp przychodzi osoba z zewnątrz.

POMOC PRZY JEDZENIU: Podopieczna jada i pije samodzielnie, nie ma problemów z żuciem ani przełykaniem, nie stosuje również żadnej specjalnej diety. Opiekunka powinna jednak kontrolować ilość spożywanych przez siebie płynów. Syn przygotował listę produktów, które chętnie jada jego mama.

NOCKI: Pani kładzie się spać zazwyczaj o godzinie 19:30, zazwyczaj przesypia noce, może jednak obudzić się 2-3 razy. Idzie wtedy samodzielnie do toalety, nie budzi opiekunki ani nie potrzebuje wówczas jej pomocy, chyba że w wyjątkowej sytuacji.

INNE: Pani Lore w przeszłości była sprzedawczynią. W wolnym czasie chętnie gra w różne gry, ogląda teleturnieje w telewizji oraz odwiedza rodzinę. Wcześniej lubiła również robić na drutach ale ostatnio sprawia jej to trudność. Bardzo lubi również chodzić na spacery i obserwować ptaki. Pani jest zaszczepiona na koronawirusa.

KOGO SZUKAMY:

Opiekunka powinna chętnie rozmawiać z seniorką i spędzać z nią czas. Dobrze by było gdyby opiekunka była zaszczepiona ale nie jest to przymus. Powinna być to osoba rodzinna, spokojna, nie dominująca, potrafiąca się dopasować do upodobań seniorki.

WARUNKI DOMOWE:

Mieszkanie w domu wielorodzinnym (6 mieszkań) z balkonem. Dla opiekunki został przygotowany osobny pokój z komputerem.

DLACZEGO WARTO APLIKOWAĆ NA TO ZLECENIE?

- Zlecenie w centrum dużego miasta
- Internet na zleceniu
- Sklepy w pobliżu
- Zlecenie bez wstawania w nocy
- Brak dźwigania
- Brak demencji ani Alzheimera
- Pomoc rodziny, mieszkającej w pobliżu

SZCZEGÓŁY WYNAGRODZENIA:

1800 euro miesięcznie 


Jeśli MASZ PYTANIA dotyczące oferty, ZADZWOŃ do nas, DOSTOSUJEMY SIĘ DO CIEBIE lub ZNAJDZIEMY INNĄ OFERTĘ ODPOWIEDNIĄ DLA CIEBIE 😊

Wyślij zgłoszenie na ofertę!

Administratorem Państwa danych jest Perfekton Ltd. spółka komandytowa z siedzibą w Warszawa przy ul. Poznańskiej 21/48, 00 – 685 Warszawa, KRS 0000470056. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, NIP 5851466764, REGON 221923452

Święty Marcin 24, Poznań, 61-804 Wielkopolskie
570317903
rekrutacja@perfekton.pl