Zlecenie do seniorki w okolicy Bielefeld! Bez transferu i bez nocek!! Wyjazd w styczniu!

Wynagrodzenie
€1700 miesięcznie
Miejsce zlecenia - 49186 Bad Iburg, Bad Iburg
Planowana data wyjazdu - 03-01-2023
Data publikacji: 29-11-2022
Oferta ważna do: oferta nieaktywna

Osoby do opieki:

Ilość osób do opieki: 1
Podopieczny 1
Płeć - Kobieta
Mobilność - Osoba mobilna
Choroby
Demencja
Depresja
Inkontynencja moczowa
Problemy z orientacją
Problemy ze słuchem
Zaburzenia rytmu serca

Warunki na zleceniu

Miejsce zamieszkania:
Miasto
Udogodnienia na zleceniu:
internet
własny pokój
samochód do dyspozycji
Pomoc w opiece:
przychodzi pflegedienst
rollator
Mieszka z podopiecznym:
Mieszka sam

Wymagania

Zakres obowiązków:
gotowanie
pomoc w jedzeniu
opieka aktywująca
organizacja czasu wolnego
pomoc w higienie
pranie
prasowanie
sprzątanie
zakupy
kontrola stanu zdrowia seniora
chodzenie do apteki
towarzyszenie przy wizytach lekarskich
współpraca z Pflegedienst (czy przychodziła Pflegedienst do seniora ? pielęgniarki ?)
Dodatkowe wymagania:
Doświadczenie w opiece
Osoba nie paląca

OPIS STANOWISKA:

PODOPIECZNA to wrażliwa, przyjacielska Pani, która interesuje się kulturą i bardzo lubi piękne rzeczy. Ma dobry gust, dlatego chętnie służy w tym temacie poradą. Oprócz tego jest uprzejma i sympatyczna. Potrzebuje dużo spokoju, a nadmiar spraw i myśli może ją stresować. Ważna jest dla niej rodzina oraz jej pochodzenie. Pani chce i powinna brać udział w obowiązkach domowych.

KOMUNIKATYWNOŚĆ: Ma poważne problemy z orientacją czasową i sytuacyjną, natomiast jej orientacja miejscowa i osobowa są w pełni zachowane. Ze względu na demencję ma problemy z pamięcią, ale rozpoznaje rodzinę, nie jest agresywna i nie ma tendencji do ucieczek. Przed południem podopieczna może być w depresyjnym humorze, bywa zdezorientowana i może płakać, ponieważ nie wie, co powinna zrobić najpierw. Należy dać jej wtedy czas i nie pospieszać jej, nawet, jeśli wtedy śniadanie przesuwa się na godzinę 11. 

Ma częściowe zaburzenia wzroku i słuchu, ale nie ma problemów z mową. Nie potrzebuje okularów w domu. Ze względu na niedosłuch powinna nosić aparat słuchowy, ale nie został on jeszcze odebrany, dlatego bardzo głośno słucha telewizora. 

MOBILNOŚĆ: Nie potrzebuje transferu. Porusza się samodzielnie i ma chęć, wiele robić sama, ale wymaga to czasu i należy jej go dać.

Używa rollatora na zewnątrz, ponieważ czasami chodzi niepewnie.

POMOC PRZY HIGIENIE: Należy jej pomagać w higienie ciała. Codziennie powinno się ją myć, a rano i wieczorem należy pilnować, aby umyła zęby. Raz w tygodniu przychodzi fryzjer i myje jej włosy. Ze względu na wrażliwą (atopową) skórę powinna rano i wieczorem używać specjalnego balsamu i kremu do ciała i twarzy. O higienę stóp dba specjalista.

Cierpi na początkową inkontynencję moczową, ale nie jest świadoma, że powinna nosić wkładki. Codziennie należy jej zmieniać spodnie oraz prać pościele i koce.

POMOC PRZY JEDZENIU: Ma problemy z jedzeniem, nie ma apetytu, dlatego należy starannie nakrywać do stołu. Ważne jest, aby zjadała 3 posiłki w ciągu dnia i nie rezygnowała z obiadu. Nie ma problemów z żuciem, przełykaniem i piciem. Należy kontrolować ilość przyjmowanych przez nią płynów i zachęcać ją do jedzenia. Może wypić kawę tylko do śniadania, ponieważ pije jej zbyt wiele. Przywiązuje dużą wagę do dobrego odżywiania, dlatego opiekunka powinna zawsze kupować chleb w konkretnej piekarni. Powinna mieć zawsze świeże posiłki. Jedzenie jest dowożone. 

Opiekunka powinna pilnować, aby Pani przyjmowała leki.

NOCKI: Przesypia noce i nie potrzebuje wtedy pomocy Opiekunki, chyba, że coś by się wyjątkowo działo. Przed snem należy jej uszykować wodę do picia do sypialni.

INNE: Raz w tygodniu uczęszcza na fizjoterapię.

3 razy w tygodniu przychodzi pomoc domowa i pomaga w zaplanowanych obowiązkach. Należy ustalić z nią kwestie sprzątania, ponieważ ona głównie myje podłogi, łazienki i prasuje. Należy do tego również aktywować seniorkę, ponieważ aktualnie narzeka, że jej zabrano wszystkie zadania w kwestii prowadzenia domu. 

Całe życie była skupiona na mężu, dlatego bardzo cierpi po jego śmierci. Jej mąż miał trudności z mową i przełykaniem, dlatego komunikacja między małżonkami była ograniczona, ale do końca mocno się starali.

Czasami uparcie obstaje przy swoim. Nie lubi być do niczego zmuszana. W przeszłości zajmowała się domem i była wykształconą szwaczką, która zna przemysł odzieżowy. Kiedyś prowadziła interes w rodzinie (sklep), a jej męża często nie było w domu. Nadal by sobie życzyła tej pracy, ale nie jest to możliwe, dlatego zdarza jej się narzekać. 

Interesuje się programami regionalnymi oraz kulturą. Lubi jak odnosi się do niej z szacunkiem. Cieszy się z odwiedzin rodziny lub znajomych. Sama nie wychodzi z inicjatywą, ale przy odpowiednim podejściu wyjdzie na spacer.

KOGO SZUKAMY:

Opiekunka powinna być zadbana, bardzo ciepła, serdeczna i mieć doświadczenie w osobami demencyjnymi.

Powinno jej szczerze zależeć na dobru seniorki.

Należy wykazywać zrozumienie dla rodziny, która chce mieć aktywny udział w organizacji opieki i planowaniu wszystkiego: wizyty u lekarza, wyżywienie, zakupy, czas wolny.

Nie powinna być osobą dominującą.

Najlepiej, aby dobrze gotowała, ze świeżych i zdrowych produktów i posiadała w tym doświadczenie!

Należy dawać seniorce też przestrzeń dla siebie, dlatego opiekunka nie powinna być natarczywa.

WARUNKI DOMOWE:

Dom jednorodzinny w centrum małego, malowniczego miasteczka.

Dom bogato wyposażony.

Do dyspozycji opiekunki duży pokój na poddaszu z balkonem. Telewizja może być tam zamontowana. Jest tam również mała łazienka, a własny prysznic jest w piwnicy.W O

ok. 50 km od Bielefeld

DLACZEGO WARTO APLIKOWAĆ NA TO ZLECENIE?

- Internet na zleceniu
- brak transferu
- brak nocek
- samochód do dyspozycji z automatyczną skrzynią biegów
- bogato wyposażon dom
- pokój z balkonem do dyspozycji opiekunki
- możliwość założenia telewizora
- współpraca z Pflegedienst


Jeśli MASZ PYTANIA dotyczące oferty, ZADZWOŃ do nas, DOSTOSUJEMY SIĘ DO CIEBIE lub ZNAJDZIEMY INNĄ OFERTĘ ODPOWIEDNIĄ DLA CIEBIE 😊

Wyślij zgłoszenie na ofertę!

Administratorem Państwa danych jest Perfekton Ltd. spółka komandytowa z siedzibą w Warszawa przy ul. Poznańskiej 21/48, 00 – 685 Warszawa, KRS 0000470056. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, NIP 5851466764, REGON 221923452

Święty Marcin 24, Poznań, 61-804 Wielkopolskie
570317903
rekrutacja@perfekton.pl