Sympatyczny senior szuka opiekunki z komunikatywnym niemieckim!

Wynagrodzenie
€1900 miesięcznie
Miejsce zlecenia - 88348 Bad Saulgau, Bad Saulgau
Planowana data wyjazdu - 26-11-2022
Data publikacji: 24-11-2022
Oferta ważna do: oferta nieaktywna

Osoby do opieki:

Ilość osób do opieki: 1
Podopieczny 1
Płeć - Mężczyzna
Mobilność - Osoba na wózku
Choroby
Arytmia serca
Demencja
Inkontynencja kałowa
Inkontynencja moczowa
Nadciśnienie tętnicze
Problemy z poruszaniem się (czy senior poruszał się przy balkoniku? chodził o lasce?)

Warunki na zleceniu

Miejsce zamieszkania:
Dom jednorodzinny
Udogodnienia na zleceniu:
internet
własny pokój
własny balkon
samochód do dyspozycji
własne WC
Pomoc w opiece:
łóżko pielęgnacyjne
krzesełko toaletowe
krzesełko kąpielowe
wózek inwalidzki
rollator
Mieszka z podopiecznym:
Żona

Wymagania

Zakres obowiązków:
częściowy transfer
gotowanie
pomoc w jedzeniu
pomoc przy wstawaniu
opieka w nocy
pomoc w higienie
pranie
sprzątanie
zakupy
kontrola stanu zdrowia seniora
towarzyszenie przy wizytach lekarskich
asekuracja
pomoc przy siadaniu i wstawaniu

OPIS STANOWISKA:

PAN JOHANN   jest sympatycznym, spokojnym i uprzejmym seniorem. W przeszłości pracował w lesie oraz w wytwórni narzędzi. Interesuje się hodowlą pszczół, pracami wokół domu.

KOMUNIKATYWNOŚĆ: Podopieczny ma częściowe problemy z mową i słuchem, nie ma znacznych problemów ze wzrokiem, ale nosi okulary do czytania. Pan Johann ma zaniki pamięci oraz trudności z wybieraniem odzieży, natomiast orientacja czasowa, miejscowa, sytuacyjna i osobowa, nie są aż tak zaburzone.

MOBILNOŚĆ: Transfer odbywa się z pomocą żony (jedna osoba po prawej stronie, druga po lewej), podopieczny też jest w stanie pomóc, pan wymaga przesadzenia 1x rano, 1x po popołudniowej drzemce i wieczorem z powrotem do łóżka. Pan w ciągu dnia siedzi na krzesełku toaletowym, jest na nim prowadzony z łóżka do zlewu i jadalni. Może ustać sam na nogach.

POMOC PRZY HIGIENIE: Raz w tygodniu należy pomóc podopiecznemu przy higienie osobistej całego ciała, codziennie odbywa się to przy umywalce. Pan jest w stanie sam się podnieść, jeśli podeprze się umywalki. Senior jest w stanie częściowo pomóc przy myciu, higienie jamy ustnej, pielęgnacji skóry oraz włosów. Całkowicie wymaga pomocy podczas higieny intymnej, golenia oraz pielęgnacji stóp i paznokci. Podopieczny cierpi na  początkową inkontynencję moczową i kałową, nosi pieluchy, wkładki oraz używa kaczki na mocz.

POMOC PRZY JEDZENIU: Senior nie jest w stanie sam spożywać posiłków, należy go karmić. Podopieczny nie ma problemu z przełykaniem i żuciem, jednak trzeba pilnować aby spożywał odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia. Pan Johann nie stosuje żadnej specjalnej diety.

NOCKI: Nocki bywają zróżnicowane, czasami bywają niespokojne,  konieczne wstawanie 2-3 razy w ciągu jednej nocy, część obowiązków w nocy przejmuje żona, która śpi obok podopiecznego. 

INNE: Żona może pomagać w gotowanie lub sama czasami gotować, zwraca dużą uwagę na czystość w kuchni.  Pan Johann rano i popołudniu robi sobie drzemki.

KOGO SZUKAMY:

Opiekunka powinna być serdeczna dla seniorów. Posiadanie prawa jazdy jest mile widziane, ewentualnie pierwsza opiekunka może palić, chociaż żona nie znosi zapachu papierosów, więc jest to możliwe tylko na zewnątrz i zawsze należy myć ręce po. 

WARUNKI DOMOWE:

Dom jednorodzinny, własny pokój z balkonem, własna toaleta.

DLACZEGO WARTO APLIKOWAĆ NA TO ZLECENIE?

- uprzejmy i sympatyczny podopieczny
- własny balkon i WC
- samochód na zleceniu
- pomoc od członków rodziny 


Jeśli MASZ PYTANIA dotyczące oferty, ZADZWOŃ do nas, DOSTOSUJEMY SIĘ DO CIEBIE lub ZNAJDZIEMY INNĄ OFERTĘ ODPOWIEDNIĄ DLA CIEBIE

Wyślij zgłoszenie na ofertę!

Administratorem Państwa danych jest Perfekton Ltd. spółka komandytowa z siedzibą w Warszawa przy ul. Poznańskiej 21/48, 00 – 685 Warszawa, KRS 0000470056. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, NIP 5851466764, REGON 221923452

Święty Marcin 24, Poznań, 61-804 Wielkopolskie
570317903
rekrutacja@perfekton.pl