Para miłych seniorów pod Bremą szuka miłej i otwartej opiekunki! Brak nocek!

Wynagrodzenie
€1850 miesięcznie
Miejsce zlecenia - 28816 Stuhr, Stuhr
Planowana data wyjazdu - 01-09-2022
Data publikacji: 05-08-2022
Oferta ważna do: 04-09-2022

Osoby do opieki:

Ilość osób do opieki: 2
Podopieczny 1
Płeć - Mężczyzna
Mobilność - Rollator
Choroby
Demencja
Inkontynencja moczowa
Problemy z orientacją
Zniedołężnienie starcze
Zaburzenia rytmu serca
Problemy z poruszaniem się (czy senior poruszał się przy balkoniku? chodził o lasce?)
Podopieczny 2
Płeć - Kobieta
Mobilność - Rollator
Choroby
Artroza
Depresja
Nadciśnienie tętnicze
Zniedołężnienie starcze

Warunki na zleceniu

Miejsce zamieszkania:
Przedmieścia
Udogodnienia na zleceniu:
internet
własna łazienka
własny pokój
samochód do dyspozycji
rower
własne WC
Pomoc w opiece:
łóżko pielęgnacyjne
krzesełko toaletowe
krzesełko kąpielowe
wózek inwalidzki
rollator
Mieszka z podopiecznym:
Żona

Wymagania

Zakres obowiązków:
częściowy transfer
gotowanie
organizacja czasu wolnego
pomoc w higienie
pranie
prasowanie
spacery
sprzątanie
zakupy
kontrola stanu zdrowia seniora
towarzyszenie przy wizytach lekarskich
pomoc przy poruszaniu się
asekuracja
pomoc przy chodzeniu do toalety
wspólne rozmowy
Dodatkowe wymagania:
Osoba nie paląca

OPIS STANOWISKA:

PAN HEINRICH jest kochanym, przyjaznym, bardzo komunikatywnym i otwartym na nowych ludzi seniorem. Interesuje się historią, szczególnie historią sztuki oraz architekturą. W przeszłości pracował jako inżynier. W wolnym czasie wychodzi na krótkie spacery na wózku lub przesiaduje w ogrodzie. W ciągu dnia robi sobie dwie drzemki - jedną po śniadaniu i jedną po obiedzie. Potem pije kawę. Możliwe, że Pan dalej będzie chodził 2x w tygodniu do domu tymczasowej opieki, ale to nie jest jeszcze pewne.

PANI VERONIKA jest kochaną i przystępną seniorką, która lubi towarzystwo. Kocha ogród i kwiaty. Lubi spędzać czas z rodziną i wnuczkiem. Podobnie jak mąż interesuje się historią i sztuką. W wolnej chwili wychodzi na małe spacery. Jada regularnie. Chciałaby też wciąż pomagać w codziennych obowiązkach w porozumieniu z opiekunką. Oboje mają zajęcia z fizjoterapii.

KOMUNIKATYWNOŚĆ: Pan ma częściowe problemy z mową i słuchem. Ma wprawdzie aparat słuchowy, ale go nie nosi. Jak na swój wiek dobrze widzi, ale czasami zakłada okulary. Ze względu na chorobę ma częściowe zaburzenia orientacji czasowej, miejscowej, osobowej i sytuacyjnej, ale potrafi rozpoznać rodzinę. Jego pamięć krótkotrwała również jest częściowo zaburzona, dlatego Pan potrzebuje czasem wskazówek i pokierowania w codziennych czynnościach np. trzeba mu pomóc wybrać strój odpowiedni do okazji i pogody. Poza tym jest zawsze życzliwym i przystępnym seniorem.

Pani nie ma problemów z mową, ale trochę gorzej widzi i słyszy, dlatego trzeba mówić do niej jasno i wyraźnie. Nosi też aparat słuchowy. Nie ma żadnych zaburzeń pamięci ani orientacji czasowej, miejscowej, osobowej czy sytuacyjnej. Ze względu na depresję jest jednak bardzo bojaźliwa i przygnębiona, ale nie jest to aż tak zauważalne. Ma też trudności z podejmowaniem decyzji.

MOBILNOŚĆ: Pan krótkie dystanse pokonuje przy pomocy balkonika, ale bardzo powoli. Na dłuższe dystanse trzeba go pchać na wózku i częściowo pomóc mu się też na niego przesiąść. Wciąż jednak stara się być samodzielny np. samodzielnie wstaje i samodzielnie chodzi do toalety w nocy. Mimo to należy go asekurować lub podać czasem pomocną dłoń, gdyby była taka potrzeba.

Pani potrafi samodzielnie wstać i chodzić przy pomocy balkonika. Opiekunka powinna ją jednak asekurować lub podać pomocną dłoń wedle potrzeby. Na rehabilitacji cały czas jest mobilizowana. Do toalety chodzi samodzielnie.

POMOC PRZY HIGIENIE: Podopiecznemu trzeba częściowo pomóc przy codziennej pielęgnacji ciała, szczególnie przy myciu włosów, pielęgnacji skóry i kąpieli 1-2 razy w tygodniu. Do pielęgnacji stóp przychodzi ktoś z zewnątrz. Z uwagi na inkontynencję nosi pieluchy, ponieważ nie zawsze zauważa, kiedy musi iść do toalety. Stara się jednak do niej chodzić regularnie, choć opiekunka powinna mu o tym przypominać.

Podopieczna wszystkie czynności związane z higieną osobistą stara się wykonywać samodzielnie, mimo to opiekunka powinna jej jednak pomóc, gdyby była taka potrzeba np. przy braniu prysznica. Do pielęgnacji stóp przychodzi ktoś z zewnątrz.

POMOC PRZY JEDZENIU: Seniorzy nie mają problemów z żuciem, połykaniem, jedzeniem ani piciem. Nie stosują też żadnej specjalnej diety, ale należy im przypominać o tym, aby pili wystarczająco dużo. Leki przyjmują pod nadzorem.

NOCKI: Czasami Pan budzi się w nocy, żeby iść do toalety, ale opiekunka nie musi do niego wstawać, ponieważ Pan radzi sobie sam, chyba że wyjątkowo coś by się wydarzyło.

Pani noce z reguły przesypia, więc nie trzeba do niej wstawać, chyba że wyjątkowo coś by się stało.

KOGO SZUKAMY:

Opiekunka przyjazna, komunikatywna, szczera i otwarta. Dodatkowym atutem by było, gdyby interesowała się wieloma tematami. Koniecznie osoba niepaląca! Mile widziane prawo jazdy.

DLACZEGO WARTO APLIKOWAĆ NA TO ZLECENIE?
- codziennie stałe przerwy
- cały jeden dzień wolny raz w tygodniu
- pomoc córki
- dużo pomocy domowych
- możliwość załatwienia telewizora
- własna łazienka do dyspozycji
- samochód i rower na zleceniu do dyspozycji
- ciekawa miejscowość pod Bremą
- mili i przystępni seniorzy do opieki
- brak wstawania w nocy


Jeśli MASZ PYTANIA dotyczące oferty, ZADZWOŃ do nas, DOSTOSUJEMY SIĘ DO CIEBIE lub ZNAJDZIEMY INNĄ OFERTĘ ODPOWIEDNIĄ DLA CIEBIE 😊

Wyślij zgłoszenie na ofertę!

Administratorem Państwa danych jest Perfekton Ltd. spółka komandytowa z siedzibą w Warszawa przy ul. Poznańskiej 21/48, 00 – 685 Warszawa, KRS 0000470056. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, NIP 5851466764, REGON 221923452

Święty Marcin 24, Poznań, 61-804 Wielkopolskie
570317903
rekrutacja@perfekton.pl