Pan w Borchen poszukuje opiekunki od 29.10, stawka 1600€

Wynagrodzenie
€1600 miesięcznie
Miejsce zlecenia - 33178 Borchen, Borchen
Planowana data wyjazdu - 29-10-2021
Data publikacji: 26-10-2021
Oferta ważna do: oferta nieaktywna

Osoby do opieki:

Ilość osób do opieki: 1
Podopieczny 1
Płeć - Mężczyzna
Mobilność - Osoba na wózku
Choroby
Inkontynencja kałowa
Inkontynencja moczowa
Osłabienie starcze

Warunki na zleceniu

Miejsce zamieszkania:
Dom jednorodzinny
Udogodnienia na zleceniu:
internet
własna łazienka
własny pokój
blisko sklepy
samochód do dyspozycji
rower
własne WC
TV
Pomoc w opiece:
przychodzi pflegedienst
łóżko pielęgnacyjne
łóżko rehabilitacyjne
wózek inwalidzki
rollator
Mieszka z podopiecznym:
Żona

Wymagania

Zakres obowiązków:
opieka aktywująca
pranie
prasowanie
spacery
sprzątanie
wizyta u lekarzy
zakupy
Dodatkowe wymagania:
Prawo jazdy
Doświadczenie w opiece
Osoba nie paląca

Pan jest wciąż komunikatywny, ale ze względu na wiek ma problemy ze wzrokiem i słuchem. Nosi okulary i aparat słuchowy, które powinny być regularnie czyszczone. Co 8 tygodni Podopieczny chodzi do laryngologa, żeby wyczyścić sobie uszy. 

Raczej nie ma zaburzeń orientacji czasu czy miejsca (nie choruje na demencję), ale ze względu na wiek czasem ma problemy z pamięcią. 

Dzień wcześniej trzeba przygotować dla niego ubrania na poranek. Pan Josef oraz jego żona przykładają dużą wagę do ubioru i tego, żeby schludnie wyglądał. Mogą być pod tym względem wymagający i oczekują, że opiekunka to zrozumie.

Pan jest wciąż bardzo mobilny, może w dużej mierze samemu zadbać o swoją higienę osobistą (w tym intymną), ale ważne żeby ktoś go przy tym asekurował dla bezpieczeństwa. Codziennie bierze prysznic (prysznic nie ma brodzika, w przypadku wanny do dyspozycji jest winda wannowa, z której Pan potrafi nawet sam korzystać). Ma suchą skórę i wieczorami trzeba mu nakremować ciało. Do pielęgnacji stóp przychodzi ktoś z zewnątrz. 

Cierpi na okazjonalną inkontynencję kałową i moczową, stosuje wkładki. Do dyspozycji jest również basen. Ważne, żeby wkładki były dobrze założone i żeby nie pobrudziły spodni. 

Brak zaburzeń odżywiania. Podopieczny bardzo lubi jeść, dlatego ważne żeby talerz nie był zbyt pełny. Trzeba dbać o jego wagę, nie może za bardzo przytyć. Żona dba o to, żeby nie jadł śmietany. Rano lubi jeść musli. Opiekunka będzie musiała gotować również dla żony Podopiecznego, która ma bardzo wrażliwy żołądek (2019 i wiosna 2021 wrzód żołądka) i moze być wybredna co do potraw.

Czasem budzi się w nocy i idzie do toalety, ale opiekunka nie musi mu wtedy pomagać. Chyba, że wydarzy się coś niespodziewanego. 

Fizjoterapeuta przychodzi do domu Podopiecznego. 

W wolnym czasie lubi spacerować w swoim wózku. Chętnie przebywa też w ogrodzie lub jeździ samochodem. Lubi też pływać w solance. 

Żona Podopiecznego potrafi być wymagająca w tym sensie, że chciałaby, aby wszystko było zrobione tak, jak zawsze to robiła. Potrzebuje miłej osoby, która potrafi się z nią identyfikować.
Podopieczny jest bardzo towarzyski, ale trzeba po nim dużo sprzątać, bo na przykład nie zwraca uwagi na to, czy ma brudne buty albo czy coś mu upadnie podczas jedzenia. Nie lubi na coś czekać i zawsze mówi ci, co będzie dalej. Szukają cierpliwej osoby. 

Podopieczny miał 3 szczepienia przeciwko COVID, 3 szczepienie żony jest jeszcze w toku.

Wyślij zgłoszenie na ofertę!

Administratorem Państwa danych jest Perfekton Ltd. spółka komandytowa z siedzibą w Warszawa przy ul. Poznańskiej 21/48, 00 – 685 Warszawa, KRS 0000470056. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, NIP 5851466764, REGON 221923452

Święty Marcin 24, Poznań, 61-804 Wielkopolskie
587282949
rekrutacja@perfekton.pl